Jiný kraj, jiný mrav aneb toto jsou typické vlastnosti pro naše evropské sousedy

Autor:

Pokud jste průměrný pozorovatel lidí, jistě jste si za svůj život alespoň někdy všimli něčeho zvláštního u vašich krajanů anebo cizinců. Cizinci nemusí být zrovna z druhého konce světa a přesto mají jiné zvyky a návyky než my. Netýká se to jen chování u jídla ale i celkového chování a zejména mentality. Každý národ má něco do sebe a každý národ je něčím jedinečný. Jinak by to byla nuda, nemyslíte?

Švýcaři

Když se řeknou švýcarské hodinky, vybaví se mi propracovaný strojek, který perfektně plní svojí úlohu na 100% procent. A takové jsou i švýcarské ženy. Jsou jedny z nejvíce emancipovaných žen v Evropě. Rády se vyrovnávají a překonávají muže, což pro samotné pány nemusí být zrovna příjemné. Na druhou stranu ženy přeci nepatří jen k plotně, nebo? I když jsou emancipované, přesto rády oslavují tradice a starají se o rodinnou pohodu a domov. Jako národu jim nechybí důkladnost a přesnost.

Španělé

Toreadoři zahrávající si se svými životy v aréně spolu s býky? Kdepak. Jedinci ano, národ ne. Španělé mají ještě jednu zvláštnost a tou je, že je téměř nemožné je utnou v rozhovoru. Jsou výtečnými řečníky a nemají rádi, když je někdo přerušuje. Není tak divu, že se jejich účty za telefon pohybují hodně vysoko. Jako národ jsou velmi pohostinný i k cizincům. Nemají rádi spěch a v klidu si vypijou odpolední kafíčko, i kdyby měli někam přijít pozdě.

Řekové

Bylo to tak v Antice, je tomu tak i teď. Pro Řeky jsou typické dlouhé rozhovory venku u hořícího ohně. Víno teče proudem a oslavuje se život. Rádi také hrají šachy a vysedávají v tavernách. Pokud nemáte rádi nedochvilné lidi, tak si dejte pozor na Řeky, řadí se k jedněm z nejnedochvilnějším národům vůbec. Prostě to mají všechno na párku. Neradi plánují budoucnost a užívají si život tak jak je teď. Umí se radovat z maličkostí. Odpolední siesta podle nich trvá klidně i tři hodiny.

Dánové

Ti jsou naopak oproti Řekům dochvilní až až a nemají rádi lidi, kteří nejsou. Dalo by se říct, že jsou na nedochvilnost až alergičtí, možná by to pro ně a vás znamenalo i konec přátelství. Kdo ví. Jsou také hodně hrdým národem a mají autoritářské chování. Určitě se ale najdou i normální výjimky. Nejoblíbenějším dopravním prostředkem v Dánsku je rozhodně kolo. Tudíž je dost pravděpodobné, že na kole potkáte jak manažera velké firmy, tak starší dámu v šatech.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: wikipedie, Lonely planet