Kam na nejlepší zmrzlinu v Praze

Autor:

Je léto a všichni milujeme tu zmrzlou věc v kornoutu nebo mističce, kterou si můžeme dopřát. Ostatně zmrzlina k létu prostě neodmyslitelně patří. Ať už je ze smetany nebo ne, všichni ji milují. V některých podnicích lze narazit i na veganské druhy nebo někdo možná upřednostní ty bez cukru. Tak či tak, tohle je TOP 3 z mého seznamu. Máte vy jinou oblíbenou zmrzlinárnu? A jakou nejpodivnější příchuť jste ochutnali?

PURE Gelato

Určitě ji znáte, přestože má několik poboček, ta nejznámější se nachází na Výtoni poblíž Náplavky. V opravdu teplých dnech si chvíli počkáte, protože fronta do malé zmrzlinárny je často opravdu dlouhá. Za čekání to ale stojí. Nutno tedy podotknout, že nám lehce zdražili. Nejmenší porci teď koupíte za 50 korun (můžete si dát jednu příchuť, nebo ji namíchat s jinou). Což už je mírně na pováženou. Nicméně výběr zmrzlin mají obrovský, najdete zde tradiční příchutě, ale také ty méně tradiční – co třeba máková zmrzlina? Na druhou stranu jsou to zmrzliny bez konzervantů a umělých barviv. Každopádně na slaný karamel nedám dopustit!

Creme de la Creme

Tvrdí o sobě, že mají tu nejlepší italskou zmrzlinu. Některé příchutě nemají tak dobré jako jsem zvyklá například v Angelatu, ale zase dělají takové příchutě, které nemají ani v jednom ze zmíněných podniků a ty jsou panečku parádní – je to třeba Grenadina, Malaga nebo pomeranč campari. Výhodou je několik poboček, které mají otevřeno až do pozdních hodin. Jedna z poboček zavírá až v půl 11 večer. Umí také zmrzliny bez přidaného cukru. V okruhu mých přátel je tato zmrzlinárna velmi oblíbená.

Angelato

První zmíněnou zmrzlinárnu mám ráda, avšak Angelato o nějaký chlup víc. V létě opět nekonečné fronty, já většinou chodim na jejich pobočku na Újezdu. Příchutí tu mají hodně, a to zejména těch neobvyklých – jako je jasmínová rýže, levandulová, olivová nebo kopřivová. Pokud nechcete riskovat, můžete si samozřejmě dát svojí klasiku. Mně nejvíc chutná ta citrónová a mátová. Vynikající mají také sorbety. Dlouho jsem tam vlivem koronaviru nebyla, ale pokud nezdražili, mají porci za 40 korun.

Zdroj informací: zkušenost autorky textu, autorský text
Zdroj foto: Michaela Rubešová