Kam na výlet s malými dětmi

Autor:

Výletování s malými dětmi může být někdy trošku jako sázka do loterie, buď to vyjde, nebo ne. Kam vyrazit na výlet, aby stálo štěstí na vaší straně a den mimo zažitou rutinu si užili nejen děti, ale i jejich doprovod se podíváme v následujícím článku.

Evergreen jménem ZOO

Osvědčeným tipem, kam se vypravit na výlet s malými je návštěva ZOO. V České republice najdeme celkem 16 zoologických zahrad a desítky menších zooparků a chovů nabízejících prohlídky pro veřejnost. Nejstarší ZOO leží na severu naší republiky – v Liberci. Založena byla již v roce 1904 a to tamním ornitologickým spolkem. Dnes zde můžeme na ploše necelých 14 hektarů pozorovat více než 160 druhů zvířat. Například levharta sněžného, takina čínského nebo třeba kočku cejlonskou.

Největší českou ZOO pak zcela nepřekvapivě najdeme v pražské Troji, kde si na úctyhodných 58 hektarech můžeme prohlédnout například lachtany, gorily, slony nebo koně převalské, navíc zde najdeme i vláček nebo lanovkou. Doslova rájem pro malé návštěvníky bude nepochybně Zoologická zahrada v Jihlavě, kde můžete kromě domácích i exotických druhů zvířat obdivovat i celkové aranžmá zahrady, která je citlivě zasazena do okolního parku a nabízí tak příjemnou procházku i během teplejších dní. To, že v Jihlavě cílí hlavně na děti, dokazuje nejen občerstvení doslova na každém rohu, ale i řada atrakcí a hřišť rozesetých po areálu jako je například skluzavka „z ptačího hnízda“, nutno dodat, že při pohledu na ni se zatočí hlava nejednomu dospělému. Mezi nejzajímavější obyvatele jihlavské ZOO patří jednoznačně ibis, žirafy nebo tygr sumaterský.

Tak trochu jinou zoologickou můžete navštívit ve Vyškově, kromě exotických druhů zvířat zde totiž najdete i zvířata chovná a domácí. Vaši nejmenší se tak můžou seznámit se slepicemi, ovečkami, kůzlátky a podívat se, jak to vypadá na tradičním selském dvoře. Ze zahrady se navíc můžete svézt vláčkem do vyškovského Dinoparku. Vyhlášené ZOO dále najdete například v Brně, Ostravě, Olomouci, Zlíně – kde se údajně nachází ta nejhezčí ZOO v Česku, dále pak v Plzni nebo ve Dvoře Králové, kde na vás kromě klasické zoologické zahrady čeká i safari.

Do herny nebo do parku za zábavou

V posledních letech můžeme i u nás pozorovat vzrůstající trend zábavních parků a dětských heren. A není se čemu divit, jejich největší výhodou je, že nabízejí program stvořený na míru přímo malým návštěvníkům. Největší návštěvnosti se obvykle těší tematicky zaměřené areály jako je Westernové městečko Boskovice, kde se mrknutím oka přenesete na divoký západ. Kromě prohlídky městečka se navíc můžete těšit na bohatý doprovodný program v podobě divadelních představení, rýžování zlata, zkoušky dobových kostýmů, střílení z luku a dalších.

Doslova vyřádit se můžete v zábavním parku Mirakulum, kde na vás na více než 10 hektarech čeká dřevěný hrad, prolézačky, podzemní chodby, skluzavky, lanové dráhy a spousta dalšího. Do světa pohádek se naopak přenesete v Pohádkové vesničce Podlesíčko nebo v Pekle čertovina. A pokud vám počasí zrovna nepřeje, neváhejte navštívit některou z krytých indoor heren jako je Bruno, Toboga fantasy, Tanzania park a mnoho dalších.

Vodní radovánky

Skvělou volbou, jak zabavit malé děti a navíc u nich budovat zdravý vztah k pohybu, je návštěva bazénů. Ať už v létě využijete možnosti přírodních koupališť nebo radši zavítáte na krytý bazén, chybu rozhodně neuděláte. Navštívit můžete také některý z českých akvaparků, kde vás navíc čekají atrakce v podobě tobogánů, skluzavek a brouzdališť pro ty nejmenší. Jsou jimi například Aqualand Moravia, Aquapalace Praha, Aquapark Uherské Hradiště, Aquadrom Most, Vodní svět Kolín či Termální park Velké Losiny.  

Zdroj info: Wikipedie, Kudy z nudy, vlastní zjištění autorky
Zdroj foto: Pixabay