Moře a pláže si můžete užít i na podzim

Autor:

Létu už dávno odzvonilo a na řadu přichází barevný podzim. Pro někoho synonymum deprese, avšak pro ty ostatní skvělá příležitost pro cestování. Nikde se nebudete tlačit s davy turistů, kteří tradičně vyráží na letní dovolenou právě a jedině v létě. Hlavní sezóna je také pryč, takže ušetříte i peníze nejen za letenky, ale i ubytování. Ostatně cestování za mořem právě na podzim nebo zimu má jen samé výhody.

Za teplem nemusíte vyrážet na druhý konec světa, stačí se porozhlédnout po jižních oblastech Evropy a sledovat výhodné letenky, které nabízí spousta leteckých společností. Na pár dní u moře vám bude určitě stačit i malý palubní kufřík, do kterého sbalíte všechno potřebné. Ostatně, co zapomenete, si můžete vždycky koupit na místě. Avšak existují i místa trošku dál, která určitě stojí za návštěvu. Jaké to jsou?

Kapverdské ostrovy

Ostrovy zatím nepatří k vyhledávaným destinacím, avšak jsem si jistá, že jejich obliba jen poroste. Kapverdy se nacházejí uprostřed Atlanského oceánu, dost daleko na to, abyste na nich chytli dobré slunečné počasí. Oplývají super panenskou přírodou, a tak se stávají dostupným rájem. Samozřejmě je lepší cestovat na vlastní pěst, než přes cestovku, které zaplatíte zbytečně nemalé peníze. Stačí vychytat akční letenky a ubytování seženete doslova za hubičku. Pokud se nechcete jen opalovat, můžete vyrazit na výšlap na vulkán nebo zkusit surfovat. Každý z devíti ostrovů vám nabídne jen to nejlepší. Na své si přijdou i milovníci zvířat.

Kuba

Země, která by neměla chybět na seznamu žádného pořádného cestovatele. Nemusíte zrovna bydlet na Kubánské riviéře plné luxusních hotelů a kasin. Co takhle raději okusit něco méně okázalého a prozkoumat celý ostrov autem? Budete se moci podívat i do krásné přírody vnitrozemí. Jistě vás překvapí i mohutné skalní útvary. Nezapomeňte ochutnat tamější speciality a také si koupit rum. Kouření doutníků je také jednou z variant, co na ostrově zkusit. Kuba je vhodná i pro cykloturistické výlety.

Dominikánská republika

Tato země vévodí ve statistikách, kam Češi jezdí nejčastěji právě na podzim a její oblíbenost se rok od roku stále zvedá. Kromě moře a pláží si můžete užit výlet do hlavního města Santo Domingo. Ve městě naleznete nejstarší katedrálu v zemi a také zajímavé obchůdky a historické památky. Turisté také často navštěvují kohoutí zápasy a festivaly. V zemi můžete často z bezprostřední blízkosti pozorovat život obyčejných lidí. Pokud se zajímáte o rybaření, pak vyrazte do malé rybářské vesničky Cabarete. Jistě si budete moci k obědu dopřát právě vytaženou rybu z moře. Mňam!

Zdroj informací: Invia – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay