Nová pravidla pro pendlery cestující do Rakouska

Autor:

Situace kolem opatření během koronaviru se mění tařka co týden. Nové změny čekají i pendlery, kteří za prací vyrážejí právě do sousedního Rakouska.

Od přístího týdne, přesněji od 10.února bude nutné, aby všichni pendleři dojíždějící za prací a zároveň také děti a mladiství, kteří v zahraničí studují a ti, kteří překračují hranice kvůli rodinným důvodům, musejí předložit platné osvědčení. Toto lékařské osvědčení o absolvování antigenního či PCR testu s negativním výsledkem múže být staré maximálně sedm dní od odběru. Jestliže v okamžik překročení hranic jej nemáte, múžete se do 24 hodin otestovat na příslušném místě v Rakousku.

Stále platí povinnost se registrovat v online formuláři při vstupu do země – to platí tedy i pro pendlery, v těchto případech každý nový týden. Po každé tedy, kdy člověk bude předkládat nové osvědčení o absolvování testu. Pokud se lidé budou chtít nechat testovat v Rakousku, pak musí doložit sídlo zaměstnavatele, aby byl test proveden. O výsledku je informován elektronicky.

Zdroj informací: ministerstvo dopravy, ŘSD
Zdroj foto: Pixabay