Nové muzeum v Egyptě se otevře na konci roku

Autor:

Muzeum, které má být tak velké, že se v něm dokonce ztratíte, se má konečně letos otevřít. Dlouho očekávané otevření je velkou události, neboť se bude jednat o jeden z největší kulturních zážitků Egypta. Muzeum naleznete necelé dva kilometry od pyramid v Gíze a stane se tak největším archeologickým muzeem na světě.

Jak jistě víte, otevření muzea bylo odloženo o tři roky z důvodu nedostatečné finanční podpory. Mimochodem stavba započala už v roce 2012. Dnes se už pracuje jen na detailech, aby při otevření bylo vše perfektní a krok do muzea se stal tak vaším nezapomenutelným zážitkem. Udává se, že je dokončeno zhruba 90 procent veškerých prací. Pilují se tedy už opravdu jen drobnosti.

Ze starého muzea, které je známé svou lososovou barvou obvodových zdí se pomalu začínají přesouvat všechny exponáty a sbírky do nového muzea. Po otevření se to staré pro veřejnost uzavře. Ostatně, vše co budete chtít vidět, uvidíte v muzeu novém. Zcela poprvé v historii budou vystaveny všechny pohřební artefakty z Tutanchamonovy hrobky. Stejně tak na svém místě už stojí i jedenácti metrová socha faraona Ramsese II., která pochází z období 3200 před Kristem.

Budova je postavena v nejmodernějším duchu technologií a nechybí ani virtuální realita. Prozrazena byla také cena vstupného. Pro cizince bude činit 570 korun, studenti budou mít 50 procentní slevu. Pro Egypťany bude základní cena o dost nižší, a to jen necelé 100 korun.

Zdroj informací: Archeologické muzeum v Gíze
Zdroj foto: Pixabay