Nový Zéland už zná datum, kdy otevře hranice pro mezinárodní cestovatele

Autor:

Milovníci scenérií Pána prstenů jistě už nedočkavě vyhlížejí datum, kdy se otevřou hranice Zélandu pro mezinárodní turisty. Velké přání se tak splní každému už příští rok v dubnu.

Nicméně mezi prvními budou novozélandští občané žijící v zahraničí, kteří se tak po několika měsících, přesněji od uzavření hranice v březnu 2020, budou moci vrátit domů, teprve pak přijdou na řadu ostatní. Otevření hranic je rovněž možné díky intenzivnímu očkování, které v zemi probíhá. Dle aktuálních statistik je plně naočkováno přes 70 % obyvatel. Předpokládá se tedy, že do konce dubna, kdy budou moci přicestovat lidé z jiných zemí, se ještě o několik procent zvedne.

Stále ale platí, že země ke znovu otevření přistupuje zcela opatrně. Zejména kvůli výskytu nové varianty koronaviru. A i přesto, že budou hranice volné, budou muset turisté splnit pár podmínek. Tedy ukončené očkování, ale také mít hotový před odletem platný negativní PCR test, vyplnit příjezdový formulář a nakonec ještě po příletu absolvovat nový test. I pro očkované bude platit 7denní karanténa, kterou je možné ukončit testem. Bližší informace ke karanténě budou dle oficiálních údajů zveřejněny na konci měsíce.

Zdroj informací: Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay