Oblíbenost paddleboardů stoupá. Češi si je půjčují nejen u moře

Autor:

Začíná léto a lidé tráví více času u vody. Pokud nechcete jen tak lenošit na břehu, můžete vyzkoušet jeden z letních sportů, kterým je právě paddleboarding. Půjčovnu paddleboardů naleznete na každém větším jezeře, ale také řece. Ceny jsou příznivě – jen si nezapomeňte vzít více peněz, protože většinou stojí 1000 korun vratná záloha. Pak už jen stačí se převlíknout do plavek, vzít prkno a hurá na vodu. Jezdit na prkně se nebojí ani děti. Někteří odvážlivci dokonce vozí i své čtyřnohé mazlíčky.

Základem celého úspěchu je, aby člověk dokázal udržet rovnováhu. Pokud s tím máte problém, není nic jednoduššího než si kleknout, tím se rozloží do prostoru těžiště a nebude pro vás takový problém se udržet na prkně. Pokud ale zatím nechcete ani to, pak není nic jednodušího, než se na prkno prostě posadit nebo si lehnout. Na pohyb po vodě poslouží pádlo. Vyškolený personál půjčovny vám se vším pomůže a také vám dá krátké školení o tom, jak se snadno pohybovat po vodní hladině.

Pokud jste z hlavního města, můžete rovnou zamířit třeba do Žlutých lázní. Skvělý je ale i výlet na Orlík. Pozor si jen dávejte, kam plujete, aby vás nesrazila nějaká loď nebo vodní skútr, mohla by z toho být nepříjemná kolize. Na jihu Čech se pak těší oblibě vodní nádrž Lipno. Zatímco my jsme si oblíbili Slapy.

Možná si tento nový letní sport zamilujete na tolik, že si budete chtít pořídit paddleboard domů. Ani to není žádný problém, neboť v některých specializovaných obchodech si jej už můžete koupit, jen je třeba zvážit, zda-li se vám vyplatí mít prkno doma nebo si ho jen půjčovat přímo na místě. Pořizovací cena paddleboardu není zrovna nízká, a tak je třeba zvážit všechna pro a proti.

Zdroj informací: Paddleboardy, Pádlujte
Zdroj foto: Pixabay