Runway Park: První víkend ve znamení letištní techniky

Autor:

Letiště Václava Havla Praha otevře 4. července na celé léto Runway Park, který bude sloužit zejména k zábavě a vzdělávání. Runway Park se bude nacházet přímo na letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel, a nabídne tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí mezinárodního letiště. První víkend se ponese v duchu letištní techniky a ukázek letištních profesí.

První červencový víkend a sváteční pondělí, tedy od 4. do 6 července, se v Runway Parku ponese v duchu letištní techniky a profesí. Návštěvníci budou moci obdivovat stroje nezbytné pro chod letiště a odbavování letadel a také samotná letadla. V rámci tematického programu pak Letiště Praha chystá ukázky psovodů, sokolníků, letištních hasičů a dronů. Návštěvníci se mohou těšit také na plno doprovodného programu, jako například na vystavené automobily, atrakce a hry pro děti, občerstvení a mnoho dalšího.

Do Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) – zastávka na znamení Runway Park přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letišti Praha v parkovacím domě PC COMFORT za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park.

Vstupenky do Runway Parku jsou k dostání online v prodejní síti GoOut.cz či na webových stránkách Letiště Praha www.runwaypark.cz, kde návštěvníci najdou také kompletní informace včetně programu na jednotlivé víkendy. Cena vstupného do Runway Parku bude v pondělí a čtvrtek pro dospělé za 140 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 90 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 350 Kč. Od pátku do neděle, tedy během víkendových programů, bude vstupné pro dospělé za 180 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 120 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 450 Kč.

Zdroj informací: Letiště Praha
Zdroj foto: Letiště Praha