Online pojištění se netýká už jen lidí, nově lze pojistit i domácí mazlíčky

Autor:

Do České republiky přišlo konečně první online zdravotní a úrazové pojiště psů a koček PetExpert, které je nyní možné sjednat na internetovém portálu ePojistěni.cz – na tom lze mimo jiné srovna různá pojištění jak pro lidi, tak pro vozidla. Od 22. září mají návštěvníci a klienti portálu ePojisteni.cz možnost si jednoduše a jen na pár kliků srovnat a sjednat pojištění svého domácího mazlíčka z pohodlí domova také od prvního online pojištění pro zvířata (psy a kočky) na českém trhu PetExpert.

Naším cílem je dále transformovat tradičně konzervativní vody pojistných produktů do digitální podoby a spolupráce s největším a nejvýznamnějším poskytovatelem online pojištění u nás nám v tom určitě může pomoci. Kvalitní zdravotní pojištění zvířete se srozumitelnými podmínkami dává jeho majiteli jistotu, že v případě zdravotních potíží nebude muset řešit otázku neočekávaných finančních výdajů, které mohou být vysoké,“ říká Derek Cummins, spoluautor pojištění PetExpert, a dodává: „Pojištění PetExpert funguje výhradně online, není potřeba vyplňovat žádné dokumenty na pobočkách ani u veterináře. Hlavním rozdílem oproti jiným pojištěním pro zvířata je to, že u smluvního veterináře PetExpert zaplatí klient vždy jen 10% spoluúčast, zbylou část už následně vyřídíme s veterinářem sami. Díky vysokému stupni automatizace celého pojistného procesu jsou pojistné události likvidovány velmi rychle, zpravidla v řádu několika minut až hodin.

V poslední době se se službami kolem domácích mazlíčků „roztrhl pytel“ a na trhu se nabízí kdeco. Jednou z nich je také služba zdravotního pojištění domácích mazlíčků – jmenovitě psů a koček, na kterou se nás stále více klientů ptá a která se po vzoru ze zahraničí pomalu i na našem trhu stává standardem. Plně online pojištění psů a koček PetExpert, které jejich majitelům kryje nečekané výdaje související s často nákladnou veterinární péčí, je přesně tím typem moderního online pojištění, o které bude mezi klienty zájem.

Pojištění psů a koček se od tradičních pojistných produktů liší tím, že je bez formulářů a administrativy a má výrazně vyšší limity plnění. Díky speciálně vytvořené online platformě, ke které jsou připojeni spolupracující veterináři – k dnešnímu dni cca 500 veterinářů po celé ČR – proběhne vyřízení naprosté většiny pojistných událostí veterinářem během pár vteřin kompletně online a platba za provedené zákroky se odesílá přímo na účet veterináře nejpozději do 24 hodin, nejčastěji však do jedné hodiny.

Maximální limit pojistného plnění na léčbu úrazu či nemoci činí v ČR 120 000 korun ročně. Spoluúčast je u všech variant pojištění stejná ve výši 10 %, zbývajících 90 % nákladů veterinární péče zaplatí PetExpert přímo veterináři na účet. Pojištění lze sjednat pro psy a kočky starší 8 týdnů a nejpozději lze vstoupit do pojištění ve věku 10 let u malých plemen psů, 8 let u středních a všech koček a 6 let u velkých plemen psů. Pojištění platí po celý život psů a koček. Zvíře musí být označeno registrovaným mikročipem. Kromě pojištění veterinárního ošetření je součástí i pojištění smrti zvířete, nákladů na péči o zvíře v případě hospitalizace majitele, pojištění ztráty či odcizení zvířete a náhrady nákladů na jeho nalezení.

Zdroj informací: PetExpert
Zdroj foto: Pixabay