Policisté už rok cestují vlakem levněji. Výhody využila zhruba tisícovka z nich

Autor:

Národní dopravce umožnil na základě spolupráce s Policií ČR cestovat zaměstnancům za méně peněz. Výhodnější In Karty, které jsou dostupné u Českých drah, si pořídilo od minulého roku 1 100 policistů.

Cesta k levnější dopravě je jednoduchá. Stačí, aby příslušníci policejního sboru měli v telefonu nainstalovanou aplikaci Můj vlak In Kartu. V ní si pak volí, zda chtějí kategorii IN 25, IN 50 nebo IN 100. Podle průzkumu národního dopravce je nejoblíbenější variantou právě IN 100, která bez slevy vyjde na 21 990 korun, policisté ji mají za půlku, stejně tak i jiné varianty jízdného.

Policisté jsou na palubách vlaků žádaným prvkem i kvůli bezpečnosti. Což je primárním účelem benefitu. Mohou totiž pomáhat řešit nepříjemné konflikty, kterým často čelí vlakový personál. Řešení situace se tak zrychlí a především zefektivní, stačí když průvodce o pomoc požádá nebo si policista sám všimne nějaké nekalosti. Podle národního dopravce se i vlakové čety cítí bezpečněji, když ví, že ve vlacích nejsou samy a kryjí jim záda profesionálové. Spolupráce je tedy prospěšná pro obě strany.

Policisté ve vlacích nejčastěji zasahují proti agresivním osobám. Aktivně se také zapojují do řešení vandalismu. Jsou to právě sprejeři, kteří své nelegální výtvory zvěčňují na vlaky. Jen loni bylo evidováno přes 460 takových případů. Zatímco jsou vandalové hrdí na své výtvory, škody způsobené odstraňováním malůvek překračují částku 15 milionů korun, kterou by národní dopravce mohl využít jinde

Zdroj info: Policie ČR, České dráhy
Foto: se svolením Českých drah