RegioJet má novou zahraniční vlakovou linku

Autor:

Do železničního provozu byla vpuštěna nová linka, která nyní spojuje tři evropská hlavní města. Trasu obsluhují vlaky společnosti RegioJet. Původní trasa vedla jen z Prahy do Vídně, ta byla také pozastavena s příchodem koronaviru, avšak nyní se znovu otevírá a prodlužuje až do Budapešti. Nutno podotknout, že v důsledku opatření proti koronaviru se Maďarsko uzavírá od 1.záři všem cizincům a to na dobu jednoho měsíce.

Každý den budou jezdit dva vlaky – ráno a odpoledne – v obou směrech a ceny jízdenek se pohybují na velmi příjemné vlně. Z Prahy do maďarského hlavního města koupíte jízdenku za 400 korun (ta nejnižší třída), třída Standard se prodává za 539 korun a Relax za 659 korun. Z Vídně do Budapešti jsou ke koupi jízdenky od 230 korun. Všechny jízdenky jsou včetně rezervace místa a každý cestující má přístup na wi-fi. Vyšší třídy ve vlaku jsou samozřejmě dražší a nabízejí více služeb pro cestující.

Vlaková společnost doufá, že bude moci soutěžit v cenové válce s leteckými společnostmi. Cestování vlakem je přeci jen pohodlnější a také vůči přírodě ekologičtější. Sice vlakem pojede člověk přes 6 hodin, což je oproti letu mnohem delší doba, avšak v porovnání s nízkými cenami, je to jen malá oběť.

Zdroj informací: RegioJet – tisková zpráva
Zdroj foto: Pixabay