Řím zdražuje vstupenky do Kolosea

Autor:

Když jedete do Říma, vždy se na vašem seznamu míst, která musíte navštívit, objeví i tato antická památka. Kdo se do hlavního města Itálie dostane do konce října ušetří. Ostatní si od listopadu budou muset připlatit, a to nejméně o jednu třetinu. Průměrně vzrostou ceny vstupenek o 4 eura na osobu. Za základní vstupenku tak zaplatíte nově 16 euro.

V ceně vstupenky je samozřejmě možnost navštívit Římské forum a Palatine. Změny se dotýkají i časových vstupů. Zatímco teď jste mohli využít kombinovaný vstup na dva dny po sobě, nově se připravte na to, že vstup bude platný pouze na jeden den. Pokud budete chtít využít vstup, který platí teď, tedy na dva po sobě jdoucí dny, pak si budete muset koupit dražší lístek v hodnotě 18 euro.

Pro osoby mladší 18 let zůstane vstup zdarma neměnný. Pro studenty z Evropské unie činí vstup pak 2 eura. Zda-li zdražení má ulevit památce, se neví. Avšak každý, kdo do Říma, kdy zavítal, raději oželí jednu zmrzlinu a cenu vstupenky si doplatí, než aby se na historickou památku díval jen z dálky. Aby to mělo nějaký efekt na zmírnění turismu, muselo by se zdražení dotýkat vyšší cenové hranice.

Zdroj informací: CNN
Zdroj foto: Pixabay