Růžová jezera jsou neobvyklou hříčkou přírody

Autor:

V Austrálii se nachází mnoho zajímavých přírodních rarit. Ať už to jsou zvířata jako koala nebo emu, kterým se daří jen na australském kontinentu a nebo panenská příroda. Naleznout zde můžete další vzácnost, která by vás mohla vybídnout k navštívení země – jsou to růžová jezera. Je jich tu mnoho, ale mezi nejoblíbenější patří rozhodně Lake Hillier a Lake Bumbunga.

Vydáte-li se k prvnímu jezeru Hillier, jistě vás překvapí bílé písečné pláže a rostliny eukalyptu, které vodu obklopují. Jezero je dlouhé necelých 600 metrů. Kdybyste se na něj dívali z ptačí perspektivy uchvátil by vás kontrast barev růžové vody jezera, zelených stromů na okraji a azurový Tichý oceán.

Oproti tomu jezero Bumbunga, které leží poblíž měst Bumbunga a Lochiel, je přímo fotografickým rájem. Stačí se podívat na instagram. Fotky ostatních cestovatelů to jen dokazují. Tady prostě příroda čaruje. Jezero je také růžové, ale díky své poloze má navíc zrcadlový povrch. Od vodní hladiny se tak odráží okolní příroda a nebe.

Termín „růžová jezera“ není přesný, navíc vědci se na něj moc netváří. Ve skutečnosti jde o chemickou reakci mezi solí, hydrogenuhličitanem sodným, jezerními řasami a mikroorganismy žijící ve vodě. To vše tvoří ojedinělý přírodní úkaz. Tentokrát za to tedy nemůže chemie ani člověk.

Zdroj informací: Lonely Planet, Jak do Austrálie, Světoběžník
Zdroj foto: Pixabay