Spolehlivé tipy, co dělat v zahraničí, když vám počasí zrovna nepřeje

Autor:

Znáte to, občas se tak moc těšíte, že konečně odjedete z města, konečně se vykoupete v moři. Jaké ale pak je zklamání, když přijedete na své vysněné místo a prší. Tento malý počasní nešvar si můžete ohlídat už při objednávání dovolené nebo plánování výletu. Avšak někdy se i sami meteorologové seknou a tam, kde byste to čekali nejméně, je prostě ošklivo jak blázen.

Nojo, jenže teď už jste tady, tak co dělat, přece to celé neprosedíte na hotelové posteli s depresí v ruce. Máme pro vás pár tipů, jak se zabavit a nepřijít o svoje volno.

Není tedy od věci si pro případ nouze zabalit do kufru pláštěnku nebo deštník. Na místech, kde 90% roku znají jen sluníčko, se pak velmi těžko shání.

Určitě hodně záleží na tom, jestli jedete sami, nebo v páru. Přeci jen ve dvou se to lépe táhne a můžete spolu vymyslet mnoho aktivit. Stejně tak si do kufru přibalit nějakou deskovou hru a je o zábavu a pohádání se postaráno. Pokud se ale vydáte do zahraničí sami první, co můžete udělat a kde si nejen vaše mysl ale i tělo odpočine, je jít do wellness. Tedy v případě, že jím váš hotel disponuje. Pokud ne snadno si na internetu naleznete místní lázně a můžete tam vyrazit. Není nic lepšího než v ošklivém počasí si vegetit jako král v sauně a nebo vyhřívaném bazénu, stejně tak si můžete v baru dopřát koktail a dívat se na panorámata.

Pokud by vás nebavilo lenošení, ale rádi byste šli prozkoumávat město, i když je venku konec světa, tak tady přijde na řadu váš zabalený pomocník. Sama se přikláním více k pláštěnce, než k deštníku, který vám vítr může snadno odnést a nebo převrátit a máte po procházce. Za to pláštěnka vám zůstane na těle a ochrání celé vaše tělo. Dnes už jsou k dostání v různých barvách i motivech. Takže se nemusíte bát, že by pláštěnka nějak hyzdila váš celkový outfit.

Tak dostali jste se ven, ale co teď? Pokud nemáte naplánovaný přesný cíl, není nic jednoduššího než projít různá muzea a galerie. Podívat se do parků, zoo nebo v případě jemného deštíku projít se po břehu moře. Pokud nejste moc na umění, pak můžete zamířit do místních kaváren a porovnat, jestli jsme na tom u nás v Čechách líp, než oni tam. Flákání vás zřejmě nebude bavit celý den, na druhou stranu se budete moci připojit bezplatně k wifi a tak je třeba toho využít. Prvně si zjistěte, jaké vás čeká počasí na nejbližší dny, abyste se podle toho mohli zařídit. Můžete také prozkoumat místní akce, od koncertů až po kurzy vyšívání. Třeba vás tam zaujme něco, co už jste dávno chtěli vyzkoušet, ale neměli jste na to čas. Výběr už je na vás.

Může ale nastat situace, kdy nemáte peníze nazbyt a vše výše zmíněné je nad vaše finanční možnosti. I přesto doporučuji si našetřit nějaké peníze stranou, nevíte totiž, kdy se vám budou hodit a nemusí to být nutně kvůli zabavení se, když venku prší.

Když se zbavíte počátečního ostychu, můžete se seznámit se svými hotelovými spolubydlícími, a kdo ví třeba poznáte někoho zajímavého a následně můžete společně něco podniknout. Seznámit se můžete i s místními lidmi, nejen že poznáte nové lidi, ale také si procvičíte jazyk.

No a pokud venku zuří vichhřice nebo tajfun, rozhodně nedělejte hrdiny a nevycházejte ven.

A jak se zabavujete v zahraničí vy, když zrovna venku prší?

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: vlastní zkušenost, Invia