Vybrali jsem věci, které budete potřebovat, když se rozhodnete na poslední chvíli odjet do zahraničí

Autor:

Spontánní rozhodnutí bývají jedny z těch nejlepších vůbec. Odpadne vám dlouhodobý stres při plánování, protože nemusíte sáhodlouze vybírat nejlepší místa nebo nejlepší ubytování. Prostě uvidíte super nabídku, objednáte a zaplatíte. Stejně tak se nebudete muset těšit několik měsíců, až konečně odletíte pryč, protože odlétáte třeba už zítra. Kromě samozřejmých věcí jako je oblečení a pas, je dobré si do kufru přibalit ještě něco navíc.

Cestovní pojištění

Sice si ho nezabalíte do kufru jako věc, ale rozhodně je důležité a také to první, co by vás mělo napadnout si zařídit při cestování do zahraničí. Vždy a všude, i kdybyste jeli jen na pár hodin. Nikdy totiž nevíte, co se může stát. Navíc pojištění vás nevyjde nějak draho a raději desetkrát pojištěn, než vůbec. Navíc v dnešní době jde snadno sjednat přes internet, který máte každý v mobilu. Stejně tak většina pojišťoven nabízí i několika procentní slevy. Jakmile se pojistíte, smlouva vám přijde na email a můžete vyrazit.

Adaptér

Po Evropě by se vám to stát nemělo, jenže za hranicemi nevšednosti možná ano. A tak je dobré si přibalit do kufru adaptér. Opravdu ze zkušenosti i tam, kde byste to čekali, tak nejsou zásuvky stejné jako máme my v Čechách. Lepší mít adaptér u sebe, než ho složitě shánět v místě dovolené.

Antibakteriální ubrousky nebo gel

První pomoc pro upocené a špinavé ruce aneb bakterie všude kolem nás. V některých zemí světa není voda takovou samozřejmostí jako u nás a už vůbec se s ní neplýtvá, proto si raději strčte tohoto pomocníka do kabelky nebo kufru, určitě se bude hodit.

Hotovost

Karta je sice fajn, ale stále ještě existují místa, kde se platí spíše hotovostí. Když si budete chtít koupit něco na místním tržišti, karta vám bude k ničemu. Stejně tak, kdyby vám náhodou ukradli peněženku, je dobrý mít pár korun i mimo ni, prostě kdyby náhodou. Pokud používáte při placení kartu, podívejte se občas na výpis účtu, protože různé banky účtují různý kurz měny, tak abyste se pak nedivili. Hotovost je někdy ekonomičtější.

Zámek na kufr

Zejména pokud letíte letadlem. Tam je to přímo nutnost a ještě nejlíp obalit kufr fólií, pak budete mít jistotu, že se vám do kufru opravdu nikdo nedostane. V dnešní době může létat bez zámku na kufru opravdu jen blázen. Většina moderních kufrů má už zámek zabudovaný, pokud jste ale vlastníkem staršího modelu, není nic jednoduššího než si dojít koupit zámek k zámečníkovi. Stojí jen pár korun.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: vlastní zkušenost, Slavia pojišťovna, Invia