Thajsko si bude účtovat poplatek za vstup do země

Autor:

Ještě pár volných měsíců a pak každý, kdo zavítá do Thajska, nehledě na to odkud pochází, bude muset za svůj pobyt v zemi zaplatit nepatrný poplatek. Toto začne platit od dubna.

Poplatek tedy bude vztažen na všechny mezinárodní turisty. Cena je 300 bathů, což je v přepočtu na naše peníze zhruba 200 korun. Podle všeho by měla být už zaúčtována v ceně letenky nebo poplatek bude možné uhradit na letišti. Aby si někdo nemyslel, že tyto peníze půjdou do kapsy nějakému úředníkovi, který na tom chce vydělat, tak veškerý výtěžek jde na financování udržitelného hospodářství a turistiky v Thajsku. A kromě toho část peněz půjde na úrazové pojištění turistů, které by si ošetření v nemocnici nemohli jinak dovolit.

A jak to vypadá s cestováním po Thajsku?

V zemi platí režim turistického programu Sandbox, který zahrnuje oblasti, kam lze vycestovat. Dosud šel navštívit jen Phuket, nově do tohoto programu přibyly další tři oblasti. Avšak v souvislosti se šířením varianty Omikron lze očekávat přísnější pravidla, protože se země z výstrahy na úrovni 3 posunula na 4. Kdo by chtěl cestovat mimo výše zmíněný program, musí se smířit s 10denní karanténou a s těžším průběhem schvalovacího procesu pro vstup.

Podmínky pro cestovaní skrze Sandbox jsou neměné. Turista musí mít plné očkování, před odletem do země se nechat otestovat PCR testem a ještě mít uzavřené pojištění COVID-19 s minimálním limitem 50 tisíc amerických dolarů. Poté je také nutné zažádat o vstup do země. Výhodou je, že pokud turista stráví ve vybrané oblasti Sandboxu sedm dní (což je minimální hotelová karanténa), může pak beztrestně vycestovat kamkoli po Thajsku. Celých sedm dní ale musí turisté zůstat ve svém hotelu a destinaci – nejsou tedy vázáni jen na hotelový pokoj, ale mohou například do restaurace nebo na pláž, ale bez možnosti opustit hranice své cestovní destinace.

Zdroj informací: Lonely Planet
Zdroj foto: Pixabay