Tým DS Automobiles slaví úspěch po závodě Formule E v Římě

Autor:

Páté kolo 8. sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E proběhlo v neděli 10. dubna v Římě. Na trati náročné pro jezdce i vozy si Jean-Éric Vergne především vyjel skvělou pole position.

Pro dvojnásobného šampiona Formule E (sezóny 4 a 5) to byla čtrnáctá pole position v kariéře a pro DS Automobiles osmnáctá od doby, kdy se tento francouzský prémiový výrobce zapojil do 100% elektrického mistrovství světa. Francouzský jezdec za volantem výkonného vozu DS E-Tense FE 21 potvrdil dobrou formu
svou i svého monopostu během skvělého závodu přerušovaného celou řadou předjížděcích manévrů, jak jen to Formule E umí.

Na konci padesátiminutového závodu (dva zásahy Safety Caru přinesly prodloužení o 5 minut a 15 sekund) obsadil Jean-Éric Vergne velmi dobré druhé místo, což je jeho druhé pódiové umístění v této sezóně. António Félix da Costa, který startoval z devátého místa, projel cílem jako třináctý. Po 5. kole sezony v Římě je tak Jean-Éric Vergne novým lídrem šampionátu jezdců. V kategorii týmů se tým DS Automobiles se svým třetím místem dostal na prozatímní stupně vítězů.

Další závod šampionátu ABB FIA Formule E se uskuteční 30. dubna v Monaku na legendární trati, kde DS Automobiles a jeho dva jezdci v předchozích sezónách zvítězili: Jean-Éric Vergne v 5. sezóně a António Félix da Costa v 7. sezóně.

Jean-Éric Vergne, vítěz Formule E z let 2018 a 2019, se k úspěchu vyjádřil následovně: „V Římě se mi povedl den, mám pole position a druhé místo. Když startujete z prvního místa, samozřejmě doufáte ve vítězství, ale Jaguar Mitche Evanse byl dnes rychlejší. S body, které jsme získali, jsem spokojený. Teď se vrátíme domů a budeme pracovat ještě tvrději, abychom do Monaka přijeli ještě s lepším vozem a zabojovali o vítězství.“

Zdroj informací a foto: DS Automobiles