Tým DS Automobiles získal v Berlíně další důležité body

Autor:

Druhý závod berlínské E-Prix 2022, osmého kola mistrovství světa ABB FIA Formule E, se konal dnes odpoledne v nádherném prostředí letiště Tempelhof.

Tentokrát jely 100% elektrické vozy v opačném směru než v sobotu, což představovalo novou výzvu pro jezdce i týmy. António Felix Da Costa a Jean-Éric Vergne se po kvalifikaci postavili na páté, resp. osmé místo na startovním roštu a od začátku tvrdě bojovali o udržení svých pozic. Ve velké konkurenci závodního pole přejeli jezdci DS Automobiles cílovou čáru na 6. a 9. místě, přičemž oba jezdci stáje mohli díky podpoře svých četných fanoušků využít FanBoost.

Víkendové výsledky vynesly týmu DS Techeetah 32 bodů a v hodnocení týmů je nyní třetí. V pořadí jezdců je Jean-Éric Vergne na třetím místě a stále může pomýšlet na třetí titul, protože na vedoucího jezdce ztrácí pouhých 16 bodů. António Felix Da Costa si díky 12 bodům, které nasbíral tento víkend, drží desátou příčku.

Deváté kolo osmé sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E proběhne 4. června v Jakartě, což je velká premiéra. V Indonésii se totiž ještě nikdy závod 100% elektrických vozů nejel!

Zdroj infromací a foto: DS Automobiles