Ubytujte se jen kousek od vrcholu Sněžky

Autor:

Moje cesta začíná tradičně v Praze, abych se vyhnula celodenním zácpám, které ve městě začínají být podezřele časté, vyrážím už po obědě. Cesta bude dlouhá. Zapínám písničky v rádiu a s hrůzostrašným zpěvem si zpestřuji cestu. Vypadá to na hezký den. Sluníčko svítí, avšak jakmile se začnu blížit více k severu, počasí se začíná z neznámého důvodu kazit. Najednou tu není sluníčko, ale velká hustá mlha. Mé zítřejší plány jsou v ohrožení, ale snad se počasí umoudří a bude to dobré.

Asi po třech hodinách konečně dorazím do Pece pod Sněžkou. Celkem se to tu změnilo od doby, kdy jsem tu byla jako malá. Z malého města se stal středobod zimních a letních radovánek. Moje cesta končí u Aparthotelu Svatý Vavřinec, kde jsem pro dnešní noc ubytovaná. Budovy nemůžete minout, monumentální dřevem obložené „věže“ se majestátně tyčí do výše a vítají vás už z dálky. Někdo by možná řekl, architektonický skvost.

Historie aparthotelu se váže k architektonické soutěži, ke které majitel přistoupil vzhledem k tomu, kde se hotel měl nacházet a také měl být něčím ojedinělý a zároveň zapadnout do krkonošského stylu bydlení. Kvalitu upředňostnili před šetřením a výsledek se povedl na 110% . Soutěž o projekt byl dvoukolový a ke spolupráci bylo vyzváno devět předních architektonických ateliérů.

Už z venku poznáte, že budete jako v nebi. Kdo má rád moderní horský styl, avšak s ohledem na přírodu, bude ve svém. Na tomto místě se snoubí prvky Švýcarska, Rakouska a Itálie. Velkou výhodou objektu je, že tu zůstal zachovaný i obchod. Po vkročení dovnitř objektu, se můžete vydat doleva na recepci hotelu, a nebo naopak na druhou stranu a jít si nakoupit do potravin. To uvítá každý, především pokud se ubytujete na delší dobu a nechcete se stravovat jen v hotelové restauraci.

Auto jsem nechala před hotelem, ale ne na dlouho. Jakmile jsem se ubytovala, vrátila jsem se k autu a zajela s ním do podzemní garáže. Dovnitř se dostanete pomocí čipové karty. Nemusíte se bát složitých manévrů, zaparkuje tu pohodlně každý. Čipová karta se stane vaším nejlepším kamarádem, neboť díky ní se také dostanete do chodby s výtahem. Pak už jen stačí najít vaše písmeno budovy a hurá do pokoje.

Ten můj se nacházel v prvním patře. Jako první po tom, co jsem vlezla dovnitř, mě upoutala hromada úložného prostoru. Jednalo se o pokoj velikosti 2+kk s plně vybavenou kuchyní. Koupelna byla zařízena v jednoduchém avšak moderním stylu. Z chodby jste se snadno dostali do obývacího pokoje, který byl propojen s jídelnou a kuchyní. Zapomeňte na zbytečné tahání nádobí a věcí na vaření, všechno včetně tablet do myčky nebo pračky naleznete zde. To je obrovská výhoda. Vám už stačí opravdu jen nakoupit potraviny a uvařit.

Z obývacího pokoje vedly dveře do minimalistické místnosti, kde byla umístěna postel od stěny ke stěně, tak aby se využil veškerý volný prostor. Naproti posteli se nalézala vestavěná skříň, ve které bylo snad nekonečně mnoho místa. K přespání po dlouhém dnu ideální. Ptáte se, kam ale uložit děti? Řešení je jednoduché, v obýváku hned vedle gauče je chytře zabudovaná palanda. Když je uzavřená, skoro byste řekli, že je to jen další skříň.

Já se mezitím vybalím, převlíknu a jdu prozkoumávat, co vše hotel nabízí a skrývá. Je toho poměrně dost! To nejlepší na tom je, že si tu užijí zábavu, například když venku prší a žádný výlet nepřipadá v úvahu, jak malé děti, tak ty větší. Hned u recepce naleznete dětský koutek pro ty nejmenší. Armáda plyšáků a různých hraček, včetně pastelek vaše děti zabaví na celý den. Pro ty větší je tu koutek s počítači a xboxem. No a ty největší, včetně vašich přítelů nebo manželů, si užijí zábavu v dospělé herně, kde lze hrát interaktivní hry na velkém plátně. Ženy si pak mohou oddechnout a s lišáckým úsměvem na tváři se jít nechat opečovávat do wellness centra.

Ve wellness naleznete vířivku a sauny. Můžete si také samozřejmě dopřát skleničku sektu, nebo masáž. Od 18 hodin bývá bez plavková zóna, tak ne, že se budete stydět. Před vstupem do wellness se můžete převlíknout v místnosti, kde se také nacházejí uzamykatelné skříňky na náramek, který vám dá obsluha wellness centra. Prostředí wellness je velmi hezké a útulné, a to včetně odpočívárny, na jejímž stropě můžete pozorovat blikající hvězdy. Vše pro uvolnění mysli a duše.

Když se všichni vyblbnete, můžete zajít do hotelové restaurace. Vaří tu každý den do půl desáté večer. Restaurace je uspořádaná opět do horského stylu, který k hotelu neodmyslitelně patří. Také se tu nachází výhled do otevřené kuchyně. Personál je milý a vstřícný. Moje večeře zahrnovala vepřovou panenku s chřestem a musím říct, že dlouho jsem nejedla nic tak dobrého. Každé sousto bylo nebe v puse.

Druhý den jsem měla jasně naplánováný, chtěla jsem se vydat na Sněžku, avšak počasí mé plány překazilo. V údolí a nahoře se držela hustá mlha, která sice postupem času ustupovala, ale nebylo to tak rychlé, abych nestrávila celý den čekáním, jestli se počasí na Sněžce umoudří. Proto jsem se ráno odebrala už jen na snídani, která byla formou švédských stolů a byla vynikající. Nají se tu i sebevětší vybíravec. Kdo si potrpí na lososa k snídani, tak ten bude spokojen.

Po snídani jsem se vydala zpět do pokoje a spolu s foťákem v ruce prošla celý hotel znovu. Nebudu ani zmiňovat, že v hotelu mají kouzelné místo plné vynikajících ročníků vín, zde bych mohla strávit celý den a byla bych spokojená. Když bylo dofoceno, byl čas se rozloučit a jít.

Ubytování jsem si zamilovala, neboť přesně tento styl interiéru se mi líbí a jak jsem již řekla, zabaví se tu každý. Navíc je hotel v nejlepší možné poloze, neboť jen pár desítek minut se nachází bobová dráha a o kousek dál dojedete až k lyžarskému středisku. Pokud nechcete využít auto, pak můžete počkat na skibus nebo použít přibližovací vlek, vše v docházkové vzdálenosti od hotelu (asi 100metrů). A naopak v létě můžete vyrazit na kola po okolí a nebo si jen sednout ven a užít si grilování pod širým nebem. Okolí hotelu přímo vybízí k dlouhým procházkám.

Nakonec vás jistě bude zajímat, co vlastně znamená logo hotelu. Ač by vás mohly napadat různé kombinace slov, je to jednoduší, než si myslíte. Logo vychází z konceptu, jakými jsou postaveny jednotlivé apartmány, které si také můžete koupit. Hotel totiž neslouží jen jako hotel pro turisty, ale mnoho lidí také apartmány v budovách pronajímá nebo v nich dokonce bydlí. Apartmány jsou tedy zařízené ve stylu jako je glamour, skandinávský, krkonošský a moderní. A že hotel lpí na detailech, je vidět na první pohled, stačí se podívat na dřevěná ramínka nebo baterii na umyvadle.

Zdroj informací: zkušenost autorky textu, autorský text, Aparthotelu Svatý Vavřinec
Zdroj foto: Michaela Rubešová