V Jemenu se nachází vesnice, ve které nikdy neprší

Autor:

Planeta Země je tajemné místo. Nikdy nás nepřestanou ohromovat její krásy. Nemusíte jezdit na druhý konec světa, abyste objevili přírodní poklad. Stačí vyjít na kopec a rozhlédnout se do dálky. Existují ale místa, která jsou velkou záhadou. Jejich unikátní rysy vás zákonitě musí ohromit.

Na světě existuje vesnice – Mawsynram (Indie) – ve které prší nejvíc dní v roce, a naopak existuje i vesnice, ve které nikdy neprší. Zvláštností je, že toto místo se nenachází na poušti, jak by si leckdo mohl myslet. Ba naopak, vesnice je obydlená a civilizace je tam více než dost.

Vesnice se nachází v horském regionu Jemenu a nazývá se Al-Hutaib. Obec se nachází v nadmořské výšce 3200 metrů nad mořem a její základy tvoří červený pískovec. Budovy jsou terasovitě uspořádané, a tak z nejvyššího bodu je rozmanitý výhled do okolí. Ostatně celé vesnici vévodí kostelík na skále. To nejzajímavější ale je, že v této vesnici nikdy neprší, a to z velmi prostého důvodu. Obec se nachází nad mraky, tudíž na ní nemá z čeho pršet.

Každý den mají tak obyvatelé vesnice jedinečný výhled do údolí – tedy když se nad údolím zrovna neshlukují mraky, a tak místní lidé vidí jen peřinu bělostných mraků, která se zdá nekonečná. Skoro jakoby se jednalo o bájný řecký Olymp. Nutno podotknout, že se v Jemenu nachází mnoho tradičních horských vesnic a každá z nich je jedinečná.

Zdroj informací: Lonely Planet, Botany, Adventura
Zdroj foto: Pixabay