Vybrali jsme v Barceloně místa, která můžete navštívit zadarmo

Autor:

Navštívit drahé město nutně neznamená, že v něm musíte také utrácet. Jasně, do Barcelony se jezdí žít a jíst. Jenže to v mnoha případech stojí nemalé peníze. Pojďme se raději podívat na aktivity, které můžete v Barceloně podniknout, aniž byste za ně museli platit. A propo nemusíte si dopřávat luxusní večeře, když stačí koupit dobroty v zapadlých stáncích s jinou cenovkou, než jsou ty na hlavní třídě.

 Kupte si levnou jízdenku

Když se někam chci dopravit a zároveň nechci aby mi upadly nohy, je dobrý si koupit výhodnou jízdenku na městskou dopravu. Kupte si cestovní kartu T10, která vyjde výhodněji než jednotlivé jízdenky a navíc na ní máte nabito 10 jízd, a to v jakémkoli městském dopravním prostředku.

1. Muzea

Stačí se podívat na internetové stránky. Některé muzea mají zpravidla otevřeno odpoledne nebo večer zcela zadarmo. Ty muzea, kterých se tento přístup netýká mají otevřeno vždy v neděli zadarmo. Stačí si tedy jen vytipovat to vaše oblíbené a hned můžete vyrazit, aniž byste utratili korunu za vstup.

2. Trhy

No dobře, zde možná něco utratíte. Na druhou stranu například ve Skopje se mi často stávalo, že když jsme byli na trhu, tak mě zastavovali různí trhovci a nabízeli mi své produkty k ochutnání zadarmo. Stačí se usmát a být milá. Co se týče Barcelony, tak se vyhýbejte turistickým pastím, kde spíše prodávají dovezené produkty, než ty místní. Vyhněte se raději té nejznámější tržnici Mercat de la Boqueria a raději vyrazte na méně známou tržnici jako je třeba Mercat de Santa Caterina. Rozdíl poznáte v cenách.

3. La Rambla

Pokud nezavítáte sem, jako byste v Barceloně vůbec nebyli. Zkuste si trochu ráno přivstat, abyste byli mezi prvními návštěvníky. O to bude zážitek krásnější. Celá procházka je dlouhá pouze jeden kilometr, takže vám nohy neupadnou. Nicméně během této cesty uvidíte krásně zdobené stavby, které patří ke královským budovám a dle toho také vypadají.

4. Pláže

Barcelona má tu skvělou výhodu, že můžete spojit několik aktivit a vždy je co dělat. Obzvlášť pokud chcete jet k moři a zároveň si projít hezké město, aniž byste museli jezdit někam daleko. Za pár korun si kupte pití a něco dobrého k snědku a pak už se směle můžete vydat chytat bronz na některou z pláží. Je třeba počítat, že v létě tam bude trošku plno, ale když přijdete včas, snadno si najedete to své místečko s kouskem stínu. A to nejdůležitější! Budete u moře.

5. La Catedral

V samotném srdci Barri Gotic se nachází kolosální neogotická katedrála. Tak jak působí z venku, tak taková je přesně i zevnitř. Nechte se vtáhnout do atmosféry, obdivujte pomerančovníky nebo si vyfoťte majestátní hejno hus a hlavně vstup zadarmo je jen v dopoledních hodinách a věřte, že toho využije více lidí, než jste je vy.

6. Parc de la Ciutadella

Jak název napovídá jedná se skutečně o park. A ne jen tak ledajaký, místní ho nazývají jako nejlepší městský park. Například už jen pro to, že se tu dokáží zabavit všechny věkové kategorie. Často tu to žije i hudebně. Zaposlouchat se můžete například do západoafrických bubnů nebo si vychutnat vystoupení cirkusových umělců, kteří v parku trénují na trávě. Není to to jediné, co můžete vidět. Dále se tu nachází vodopád, jezero, budova katalánského parlamentu a také kostel Parroquia Castrense de la Ciutadella.

7. Bunkers del Carmel

To nejlepší nakonec, na co určitě čekáte. Kam jinam jít, než tam, odkud budete mít celé město jako na dlani. Tři sta šedesáti stupňový výhled, který vás dostane do kolen. Od města, moře až po kopce. Na vrcholu se také nachází muzeum, do něhož je vstup zdarma a můžete tak navštívit bunkry, které tu sloužily během občanské války.

Zdroj foto: pixabay
Zdroj info: vlastní zkušenost, autorský text