Zábava určená přímo pro motorkáře. V Letňanech se sejdou motocyklové legendy i nové stroje

Autor:

Počátkem března se všichni milovníci jednostopých vozů sejdou v PVA Expo Praha. K vidění budou stroje světových značek i nové kolekce motorkářské módy. Koná se zde výstava Motocykl Praha.

Pět velkých hal na výstavišti bude zaplněno různými oblíbenými stroji, ať už se jedná o skútry, čtyřkolky, sportovní a závodní motorky nebo třeba i díly a příslušenství. Chybět také nebude náhled do technologií a také se budou moci podívat na různé přestavby. „Veletrh Motocykl Praha uvede na jednom místě to nejlepší z motoristického odvětví u nás. K významu akce pro motoristické odvětví přispěje také souběžná událost Bohemian Custom Motorcycles, která bude prezentovat stavby a přestavby motorek od špičkových stavitelů z tuzemska i zahraničí,“ řekla ředitelka veletrhu Vanda Petrov.

Na obdiv tu budou postavené modely strojů známých i méně známých značek. Jmenovat můžeme například značku Honda, Brixton, Lambretta, Forza, Royal Enfield, Harley Davidson a další. Ostatně poslední jmenovaná navíc na výstavišti oslaví 120 let od své existence. A vězte, že oslavy budou opravdu veliké. Zájemci si prohlédnou také jedinečné stroje slavné české značky Böhmerland. Právě v Letňanech navíc dojde k předání prvního kusu této motorky svému novému majiteli. České zastoupení doplní i značka Velorex, která představí motocykl s postranním vozíkem. Oficiální českou premiéru si zde také odbude nový Super Meteor 650.

Během 3. až 5. května budou moci návštěvníci také soutěžit. Na konci výstavy bude již tradičně vyhlášena anketa Motocykl roku, která je rozdělená do devíti kategorií. Kromě odborné poroty, tak o vítězi rozhodnou přímo i návštěvníci. Všechny nominované stroje, které vyhlásí Svaz dovozců automobilů, budou fyzicky k prohlédnutí na výstavě. Těšit se tak můžete i na bohatý program, který bude zahrnovat setkání s různými osobnostmi z motoristického světa. Objeví se tu například i závodníci z Rallye Dakar nebo hrdinové cestovatelského seriálu Martin Pisařík a Igor Brezovar.

Zdroj info: Moto Praha
Foto: Pixabay