Zoologické zahrady se konečně otevřely. Lidé jsou nadšení a zvířata taky

Autor:

Foto: Ondřej Daňa

Symbolicky k začátku návštěvnické sezóny se po dlouhých měsících znovu otevřely zoologické zahrady. Zatím v omezeném provozu, tedy pouze s venkovními expozicemi.

Zájem lidí je ale obrovský. První den byly u vstupů do zahrad nekonečné fronty. Menší zahrady nabízejí možnost koupit vstupenku na místě – pouze u hlavních bran, u jiných si ji můžete zakoupit online. Otevření zachránilo i mnohá pracovní místa, protože zahrady byly prakticky od října uzavřeny a potýkaly se s velkými finančními ztrátami.

Zde se projevila ale i lidská soudržnost a solidarita. Mnozí na provoz zahrad přispěli buď nákupu produktů na eshopu, finanční částkou na účet, nebo si vybrali různé programy, které jednotlivé zahrady aktuálně nabízejí – například v Safari ve Dvoře Králové můžete pozvat zvíře na oběd. Ta pražská nabízí nákup stravenek pro zvířata. Zoo Zlín zase poskytne zvíře na víkend – tedy pouze virtuálně, ostatně bylo by zajímavé stěhovat slona do panelákového bytu.

Foto: Safari Dvůr Králové

Nově tak mohou být zoo zaplněny maximálně z 20 % celkové kapacity. Některé zahrady nabízejí možnost zjistit aktuální obsazenost areálu přes webové stránky (u trojské Zoo to naleznete v záhlaví webové stránky). Návštěvníci se zatím budou moci kochat jen venkovními expozicemi, protože do uzavřených prostor se nesmí. Komu vyhládne nebo ho porazí žízeň, bude si moci koupit občerstvení skrze výdejová okénka. Prodejny suvenýrů jsou zavřené. A v celém areálu je povinnost nosit respirátory a dodržovat minimální rozestupy.

Zdroj informací: Safari Dvůr Králové
Zdroj foto: Michaela Rubešová